Váš nákupní košík je prázdný

Při nákupu nad 10 000 Kč DOPRAVA ZDARMA
Záruka vrácení peněz do 14 dnů
Sleva na telefonické objednávky
Sleva 10% na sestavy

Blog o bydlení: Náš byt

Multifunkční regály jsou dnes v kurzu. Zjistěte proč?

30.03.2022 Dnešní doba je spojená s minimalismem, vzdušností a multifunkčností. Přesně těmto vlastnostem odpovídají regály. Jsou dostupné v celé řadě provedení, snadno je přizpůsobíte stylu bydlení a mohou plnit nejrůznější funkce. Jak regál správně vybrat a jaké funkce může plnit?

Japonskému stylu vévodí minimalismus, přírodní materiály a nedokonalost

24.03.2022 Japonský styl si zamilují všichni, kteří preferují minimalismus. Místnosti nemají být přeplněny nábytkem, ale vybaveny především účelně. Vzhledem k tomu, že v pokojích není mnoho nábytku, upírá se pozornost především na lidi, kteří se v místnosti nachází. Co je typické pro japonský styl bydlení?

Jak dostat přírodu do interiéru? Vsaďte na přírodní barvy a dekorace

15.03.2022 Shon a rychlost, které jsou synonymy současnosti je potřeba vyvážit pohodou a klidem. A kde jinde byste se měli cítit pohodověji než ve vlastním domově? S pocitem pohody a bezpečí se pojí otevřená náruč přírody, kterou do svého obydlí dostanete v podobě přírodních materiálů a květin. Jak na to?

Velikonoční výzdoba bytu snadno a rychle

14.03.2022 Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším svátkem, ale víte, že jejich původ sahá až do předkřesťanské doby? Velikonoce se považovaly a stále považují za svátky oslavující příchod nového života. Vpusťte nový, čerstvý a svěží život i do svého bydlení.

Vyvýšené postele pro děti ušetří místo a stanou se jejich rájem

08.03.2022 V prvních letech života spí dítko v klasické dětské postýlce. Jakmile jí odroste, je potřeba mu vybrat postel novou. Věděli jste, že kromě klasických postelí jsou na trhu i ty vyvýšené? Jaké výhody přinášejí a na co se při jejich výběru zaměřit?

Co je v současné situaci lepší? Bydlení v pronájmu, nebo ve vlastním?

07.03.2022 Stojíte před rozhodnutím, zda bydlet v pronájmu nebo si koupit vlastní dům či byt a splácet hypotéku? Každá možnost má svá pro a proti. V současné době jsou hlavním faktorem především finance. Nevyjde vás lépe placení nájmu než splátka hypotéky?

Udržitelný nábytek a ekologický přístup se v interiérovém designu objevuje čím dál více

05.03.2022 Stejně rychle, jako se mění trendy v módě, mění se trendy i v nábytku. Nicméně dostupnost všeho se zvrhla v konzumní život, od kterého se ovšem začíná upouštět. Důvod? Především ekologické dopady a výhledy do budoucna. Společenská odpovědnost volá po recyklovatelných materiálech a trvale udržitelném rozvoji. Jak k němu můžete přispět vy sami?

Ložnice podle feng shui: dovolte energii proudit a sobě kvalitní odpočinek

04.03.2022 Podle principů feng shui je ložnice nejdůležitějším místem v bytě či domě, protože v ní regenerujeme, uzdravujeme se a naplňujeme svůj milostný život. Její uspořádání by mělo umožnit proudění životní energie čchi, měla by nás lákat, vzrušovat a uklidňovat zároveň.Přesto se často stává, že se ani po dlouhém nepřerušovaném spánku necítíme odpočinutí, že nám ložnice nejen neslouží pro dostatečnou regeneraci, ani jako svatyně lásky. Aby všechno správně fungovalo, můžeme dosáhnout rozestavěním nábytku a odebráním z místnosti všeho, co nám v ložnici neprospívá.

Rohový nábytek dokonale vyřeší problém s malým prostorem

01.03.2022 Rohový nábytek je skvělou volbou nejen do běžných místností, ale také do prostorů, které jsou atypicky řešené, úzké nebo mají zkrátka menší rozměry. Díky takovému nábytku získáte úložný i odkládací prostor bez toho, aniž byste se v místnosti cítili nekomfortně.

Jak vymalovat a zařídit studentský pokoj pro teenagera

15.02.2022 Díky pandemii koronaviru někteří z nás nepojedou na zahraniční dovolenou a zbude možná více peněz na úpravu interiéru. Zaměřte se na studentský pokoj, ať váš náctiletý přivítá příští školní rok s nadšením. Pokud vás láká přestavba dětského pokoje, podívejte se, jak vylepšit svým dětem prostředí pro rozvíjení tvořivosti a relaxace, dětský nebo studentský pokoj. Víte, jaké barevné kombinace zvolit? Dětská království a pokoje pro teenagery jsou zásadním prostorem, kde se děti po celou dobu svého dospívání rozvíjí, formují a učí. Jak by měl vypadat pokoj pro novorozence a jak pro adolescenta?

Bydlete i vy ve skandinávském stylu. Co to je?

15.02.2022 Co je skandinávský styl? Skandinávský styl je nejen o vybavení v severském stylu, ale i o životních hodnotách a duševní potravě. Chce, abyste po příchodu domů hodili veškeré starosti za hlavu a rušné ulice vyměnili za klidné a pozitivně působící prostředí. To všechno a mnohem více je odrazem života na severu. Objevte s námi kouzlo bydlení ve skandinávském stylu.

Jak přemalovat barvu na zdi a je možné malovat na tapetu?

09.02.2022 Malování bytu vyžaduje správný výběr barvy na zeď, a to především pokud se chystáte přemalovat původní nátěr. Abyste byli s výsledkem spokojeni, je potřeba dodržet několik základních kroků, díky kterým se nebude barevný nátěr loupat, nebude prosvítat předchozí malba a na stěně nebudou tzv. kocouři.

Trendy minimalistický styl si našel cestu i do šatníků. Jak vypadá?

28.01.2022 Minimalismus ve skříni vás nadobro zbaví času, který promrháte rozhodováním o tom, co si dnes vezmete na sebe. Stačí si vybrat několik kvalitních kousků, které vám sedí a dají se mezi sebou kombinovat a už nikdy nebudete muset zdlouhavě přemýšlet, jaký outfit si vzít na sebe. Jak s minimalismem v šatníku začít?

Inspirace pro obývací pokoje: jaké styly a barvy definují rok 2022?

25.01.2022 Poslední dva roky nepatřily k nejpříjemnějším, a proto se letos do popředí dostává důraz kladený na pohodu a klid. Tento požadavek se promítne nejen do barev, ale také do kombinací textur a celkového zařízení obývacího pokoje. Výrazným trendem bude také důraz na ekologii a udržitelnost.

Tapety na zeď vdechnou vašemu interiéru novou tvář, a to rychle a levně

29.12.2021 Je tomu už dávno, co jste zařizovali interiér, a víte, že si zaslouží oživit? Nebo stojíte v novém bytě a přemýšlíte, čím mu dodáte šmrnc? Zkuste to s tapetou. Dnešní nabídka je natolik rozmanitá, že si mohou vybrat jak zastánci klasiky, tak moderny.

Čemu dát přednost? Obýváku s kuchyní, nebo odděleným prostorům?

20.12.2021 Propojení obývacího pokoje s kuchyní je v současné době moderním řešením. Uplatní se jak v malých bytech, tak velkých domech. Nese s sebou řadu výhod, ale to jen v případě, že víte, jak polyfunkční prostor správně zařídit. Ani na oddělených místnostech však není nic špatného. Čemu dát přednost?

Poradíme, jak dokonale vybavit předsíň - nejmenší část obytného prostoru

11.12.2021 Zařizování bytu je obvykle náročnou činností, při které si dáváte záležet především na obytných místnostech. Na předsíň se obvykle nemyslí nebo zapomene, a tak se zařizuje až naposledy. Nezapomeňte ovšem, že je to právě předsíň, která uvítá vás nebo vaše hosty jako první. Proto byste si na jejím zařízení měli dát záležet.

S návrhem interiéru vám pomohou interiérové plánovače, které jsou dostupné i zdarma

28.11.2021 Zařizování bytu či domu se může na první pohled jevit jako zábavná činnost. Svou představu totiž můžete konečně uplatnit v praxi. V brzké době ovšem zjistíte, že ladění a výběr nábytku, barevnost a dodržení jednoty stylu není tak lehké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Proto je nejlepší si celou realizaci naplánovat v programu, díky kterému získáte o svém budoucím bydlení ucelenou představu.

Máte malou ložnici? Zjistěte, jak ji zařídit vkusně, prakticky a designově

25.11.2021 Ložnice je intimní prostor, kde odpočíváte a nabíráte síly na nový den. Více než kdekoliv jinde je právě tady důležité, jak prostor zařídíte. V přeplněné ložnici se nebudete cítit příjemně, a tak si v ní dostatečně neodpočinete. Naštěstí existuje celá řada tipů a triků, jak nad malou ložnicí zvítězit.

Připravte svůj domov na oslavu s přáteli: jak vykouzlit tu správnou atmosféru?

02.11.2021 S poklesem teplot a brzkým stmíváním se párty a oslavy přesunují ze zahrad a balkonů do interiéru. Ten zpravidla nabízí méně prostoru, ale pokud víte, jak jej chytře zařídit, bude dostatek místa na tanec, sezení i občerstvení. Jaký nábytek by vám neměl chybět a jak dosáhnout kýžené atmosféry pohody a zábavy?

Vánoční stromeček: jak vybrat nejvhodnější stojan a místo, kde se bude nejlépe vyjímat?

29.10.2021 Vánoční stromeček je symbolem, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Domovu dodává typickou náladu a v případě živých stromků také vůni. Víte, kam stromeček umístit podle učení feng šuej a do čeho jej postavit?

Uklízejte jako Marie Kondo, a to nejen na Vánoce

21.10.2021 Zamysleli jste se někdy nad tím, že uklizená domácnost může mít pozitivní vliv na to, jak se v ní cítíte? Podle postupů KonMari si uklidíte nejen v bytě, ale také v hlavě. Pravidelný úklid už pro vás nebude stresem, jelikož doma budete mít jen to, co skutečně potřebujete, a navíc bude mít každá věc své místo. Jak s touto metodou začít?

Jak si parádně, ale také účelně zařídit malometrážní startovací byt?

28.09.2021 Startovací byty jsou skvělým řešením pro jednotlivce, páry nebo rodiny, kteří se rozhodli osamostatnit. Výhodou startovacích bytů je nižší nájem, díky kterému si bydlení v takovém bytě mohou dovolit i ti, kteří by na něj v běžném životě neměli dostatek financí. Jak jej získat a jak ho zařídit?

Jak ochránit nábytek, když je v bytě pes

22.09.2021 Taky si myslíte, že člověk a pes patří nerozlučně k sobě? Doma není tak smutno a prázdno, když se vrátíte z práce, kamarád vás nadšeně vítá hned za dveřmi. Zažíváte spolu spoustu dobrodružství na procházkách, výletech nebo při sportování. Ať už psa máte nebo si ho teprve hodláte pořídit, přemýšlíte asi taky o tom, jak to zařídit, aby vám z bytu neudělal kůlničku na dříví, pokud bude bydlet s vámi doma.
I náš web používá cookies nejen pro správné fungování našeho webu, ale i k analýze návštěvnosti, ke sledování výkonu a reklamy. Výběrem „Akceptuji“ dáváte souhlas se zpracováním všech cookies. Výběrem „Odmítám“ dáváte souhlas se zpracováním pouze nevyhnutních cookies pro správné fungování našeho webu.
Akceptuji Odmítám